Начало Автомобилни новини Ферари пускат уникалното последно F430 на търг

Ферари пускат уникалното последно F430 на търг

Ферари обявиха, че ще организират аукцион за продажбата на последната бройка F430, като средствата от продажбата й ще отидат в помощ на жертвите на разрушителното земетресение в региона Абрузо в Италия.

Специалното F430 ще бъде боядисано в уникална дву-тонова комбинация, сертификат, подписан лично от президента на Ферари – Лука ди Монтеземоло и персонализирана табела. Останалите спецификации и опции ще бъдат избрани от победителя в централата в Маранело.

Моделът F430 ще бъде заменен от наследника си, който вероятно ще носи името F450, на автосалона във Франкфурт, който ще се състои през месец септември. Малко по-дълго и по-широко от предшественика си, новото F450 ще разполага с 4.5-литров V8 с максимална мощност от поне 550 к.с.