Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Фетел залага на Борусия Дортмунд за финала на шампионската лига

Фетел залага на Борусия Дортмунд за финала на шампионската лига

80
0
Нико Хюлкенберг,Себастиан Фетел,Тимо Глок

Световният шампион Себастиян Фетел многократно е показвал, че се интересува от футбол. Предвид събитията от миналата седмица разиграли се в срещите реванш на Шампионската лига, германецът със сигурност е доволен от класирането на два отбора от родината му за финала. На 25-и май на Уембли в сблъсък за титлата в най-комерсиалния турнир ще се срещнат Байерн (Мюнхен) и Борусия (Дортмунд).

„Мисля, че ще бъде много оспорван мач“, разсъждава Фетел. „На хартия Байерн трябва да спечели, но смятам, че BVB заслужават да увенчаят добрата игра на младия си тим с успех на Уембли. Така че смятам, че Борусия ще спечели с 2:1.“

Пилотът е фен на Айнтрахт (Франкфурт), които въпреки че се завърнаха в елита този сезон имат реални шансове да играят в квалификациите за влизане в Шампионската лига.