Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Хил се радва на завръщането на Райконен

Хил се радва на завръщането на Райконен

49
0
Деймън Хил

Деймън Хил се оттегли в края на 1999 г. от Формула 1, но шампионът за 1996 г. продължава да следи с интерес случващото се в спорта. За разлика от някои други бивши състезатели, като Герхард Бергер например, който открито обяви, че не би върнал Райконен в Гран при, Хил горещо приветства завръщането на финландеца. Благодарение на завръщането му на старта през следващата година ще застанат шестима шампиони, което според англичанина гарантира един интересен сезон.

Според Хил Райконен ще постигне още доста успехи в бъдеще и ще спомогне за възраждането на интригата.

„Една интересна борба между три топ отбора би била фантастична“, заявява Хил пред Аутоспорт. „Искаме да видим борба, въпреки че Ейдриян Нюи е наистина фантастичен. Себастиян и Марк пък са страшен екип в Ред Бул и ще се борят да запазят предиството си, но ще се радвам, ако първенството е значително по-интересно.“

Хил говори за три топ отбора, като не е сигурен, дали Райконен ще се намеси в борбата за победите. Все пак бившият пилот на Брабам, Уилямс, Ероуз и Джордан очаква с интерес представянето на финландеца.

„Той ще трябва да покаже, че все още го бива. Има добър екип зад гърба си, който трябва да му помогне да покаже качествата си. Той все още е млад и има бъдеще пред себе си.“

Със своите 32 години Райконен е значително по-възрастен от Фетел и Хамилтън. Това обаче не е проблем според Хил.

„Той вече спечели една титла. На неговата възраст пък аз за първи път записах състезание във Формула 1. Така че смятам, че той притежава потенциала да спечели поне още една титла.“

Хил спечели своята титла на възраст от 36 години. В своите 115 старта от Формула 1 той има 20 полпозишъна и 22 победи. За сравнение Райконен има 156 старта с 16 полпозишъна и 18 победи.