Начало Други Любен Каменов спечели планинско Осогово

Любен Каменов спечели планинско Осогово

243
0

Любен Каменов с Мицубиши Лансър Ево 8 спечели планинско Осогово, 5-и кръг от националния шампионат. Каменов бе най-бърз в 3-те тренировъчни манша в събота, а в неделя постигна най-добри времена и в двете състезателния качвания.

Общото време на Каменов от двете качвания в неделя е 5:13.33 мин., с 7.86 сек по-добро от времето на втория Стефан Стоев (АРА Моторспорт, EF10 Силвър Кар).

Трети, на 10.71 сек от победителят, завърши шампионът за миналия сезон в планинските изкачвания Юлиян Телийски (Дунев Рейсинг) с Мицубиши Лансър Ево 9. Лидерът в шампионата Христо Манолов с Мицубиши Лансър Ево 9 остана 4-и.

Пети в общото класиране и първия в клас HC2 стана Ивелин Йотков (Грийн Фокс Моторспорт, БМВ Е30). По този начин той си осигури титлата в класа кръг преди края на сезона.

Шести е Йордан Тодоров със Ситроен Саксо, който е първи в HC3. Най-добър в HC4 бе Кирил Величков с Хонда CRX, но с второто си място Александър Димитров-Пъчката (Грийн Фокс Моторспорт, Ситроен Саксо) си осигури короната в своя клас.

В RC4 победител е Димитър Божилов със Ситроен Саксо, следван от Динко Иванов от АСК Стара Загора със Ситроен C2 R2, който имаше проблеми със скоростната кутия.