Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Магнусен наказан заради действията си спрямо Алонсо, губи точките си

Магнусен наказан заради действията си спрямо Алонсо, губи точките си

65
0
Кевин Магнусен,Себастиян Фетел,Спа

Кевин Магнусен от екипа на Макларън загуби своите точки, спечелени на пистата Спа, след като бе наказан с 20 секунди от комисарите на пистата. Така той се свлече до 12-а позиция, от което спечели Нико Хюлкенберг, за когото остана последната точка.

Магнусен бе въвлечен в множество интензивни двубои по време на състезанието, но най-оспорваният бе с Фернандо Алонсо. Две обиколки преди края испанецът се опита да изпревари съперника си, но датчанинът на практика го избута от трасето. Според комисарите това е било недопустимо.

„В един момент просто трява да разбереш, че не може да блокираш непрекъснато по-бързите от теб“, заяви Ники Лауда след състезанието.

С това решение Магнусен губи девет точки. Ако случилото се бе по-рано в състезанието, датчанинът щеше да бъде наказан с минаване през бокса. Тъй като стана само две обиколки преди края към времето му бяха добавени 20 секунди.