Начало Moto News Маркес се върна в битката с успех на Заксенринг

Маркес се върна в битката с успех на Заксенринг

49
0

Марк Маркес с Репосл Хонда спечели Гран при на Германия на Заксенринг от MotoGP и се върна в битката за титлата този сезон. Това е втора победа за сезона за испанеца, с която той излезе на 4-о място в генералното класиране.

В надпреварата Маркес потегли от полпозишън, но на старта беше изпреварен от Лоренсо. Пилотът на Ямаха успя да удържи лидерството няколко тура, но след това беше задминат последователно от Маркес, Роси с Ямаха и Педроса с другия мотор на Репол Хонда. След което Марк дръпна напред и да позволи на никой да го доближи.

На второ място завърши Педроса, който в битката за второто място изпревари Роси. Доктора се движеше плътно да Дани до финала, но не успя да го изпревари. Вале все пак от своя страна увеличи аванса си в генералното класиране пред завършилия 4-и Лоренсо на 13 т. Роси има 179, а трети е Ианоне със 118 т.

Ианоне завърши пети, следван от Брадли Смит, Кал Кръчлоу, Пол Еспаргаро, Данило Петручи и Алейкс Еспаргаро.