Начало Top Moto News Мигел Оливейра спечели финалната надпревара за сезон 2020

Мигел Оливейра спечели финалната надпревара за сезон 2020

385
0
Оливейра КТМ
Мигел Оливейра, снимка Ред Бул Контент Пуул

Мигел Оливейра спечели финалната надпревара за сезон 2020 в кралския клас. На пистата Алгарве пилотът на КТМ Tech 3 стартира от полпозишън и бе лидер от старта до финала. Така португалецът записа втори успех в своята кариера след този в Щайермарк и първи такъв на родна земя. Втори на малко повече от 3 секунди финишира Джак Милър (Прамак Дукати), а трети бе Франко Морбидели (Ямаха SRT).

На старта най-добре потегли Оливейра, следван от Морбидели и Милър. В задната част на колоната Жоан Мир удари Франческо Баная и така италианецът приключи своето участие в надпреварата.

В следващите няколко тура Мигел започна да трупа все по-голям аванс пред Франко Морбидели и Джак Милър, които водиха битка за втората позиция. Зад тях в борба за четвъртата позиция бяха Пол Еспаргаро, Кал Кръчлоу, Щефан Брадл и Йохан Зарко.

С напредване на състезанието Оливейра записа най-добрата обиколка и отвори разлика от 4 секудни пред своите преследвачи. В дъното на топ 10 битката за всяка една позиция бе невероятна, а пилотът на КТМ Брад Байндър катастрофира и бе закаран за преглед в медицинския център.

10 обиколки преди края на надпреварата в Португалия световният шампион Жоан Мир получи повреда в своя мотоциклет и се прибра в бокса.

Малко по-назад в колоната повече от петима състезатели водеха борба за позиция зад Пол Еспаргаро.

До края на надпреварата Милър успя да мине пред Морбидели в последния тур, а Мигел Оливейра заслужено спечели втори успех в своята кариера и първи такъв в родината си.

Четвърти остана Пол Еспаргаро, за когото това бе последни състезание с мотор на КТМ. След него завършиха Такааки Накагами (LCR Хонда), Андреа Довициозо с Дукати, Щефан Брадл (Репсол Хонда), Алейш Еспаргаро (Априлия), Алекс Маркес с другия мотор на Репсол Хонда и Йохан Зарко от отбора на Авинтия Дукати. Място в зоната на точките намериха още пилотите на Ямаха Маверик Винялес и Валентино Роси, съотборника на Накагами Кал Кръчлоу, Фабио Куартараро (Ямаха SRT) и Алекс Ринс със Сузуки.

Благодарение на днешния подиум на Джак Милър Дукати спечелиха титлата при конструкторите, която е първа за италианския производител от сезон 2007.