Начало Moto News MotoGP: Лоренсо и Роси носят двойна победа на Yamaha в Катар

MotoGP: Лоренсо и Роси носят двойна победа на Yamaha в Катар

80
0

Yamaha Factory Racing спечели двойна победа на пистата Лосаил в Катар – първи кръг от надпреварата в MotoGP. Първи финишира стартиралия от първа позиция световен шампион Хорхе Лоренсо, а след него на 5,990 сек.  бе новият му стар съотборник Валентино Роси. Трети стана новакът в екипа на Repsol Honda Марк Маркес.

След старта Лоренсо поведе и веднага отвори преднина, а след него по петите му вървяха двамата пилоти на Repsol Honda Дани Педроса и Маркес. Те така и не можаха да влязат в ритъма на испанеца. Маркес обаче изобщо не се посвени да изпревари своя съотборник Педроса, който постепенно започна да губи скорост. В същото време двамата бяха притиснати от Кал Кръчлоу (Monster Yamaha Tech 3), който бе най-бърз в warm-up сесията по-рано днес. Валентино Роси стартира от трета редица, но бързо стана 4-и със страхотен рейд. Първо изпревари Андреа Довициозо, а след това на 8-ата обиколка задмина и Щефан Брадъл (LCR Honda). Доктора бързо  догони Кръчлоу и 4 тура преди края го изпревари, а  Кал направи грешка и изпусна първия завой.

Сега пред  Роси бяха двамата от Repsol Honda. Първо изпревари Педроса, а след това 2 обиколки преди края и Маркес, за да финишира след съотборника си Лоресно и да донесе на тима двойна победа. Трети стана Маркес в първото си състезание при кралете, а Педроса се задоволи с четвъртото място. Кръчлоу след грешката си остана пети.

Алваро Баутиста (GO&FUN Honda Gresini ) стана 6-и с повече от две секунди преднина пред двамата пилоти на Ducati Team  Андреа Довициозо и Ники Хейдън. Топ 10 допълниха Андреа Яноне (Energy T.I. Pramac Racing) и Бен Спийс (Energy T.I. Pramac Racing).

Пилотът на Tuenti HP 40 Пол Еспаргаро стартира от първа позиция и спечели първото състезание за новия сезон в клас Moto2.. Той успя да победи Скот Рединг от (Marc VDS Racing Team), а Такаки Накагами (Italtrans Racing Team), който водеше в началото на състезанието, спечели първия подиум в кариерата си.

Испанецът Луис Салом (Red Bull KTM Ajo) спечели в клас Moto3. На подиума му асистираха Маверик Винялес (Team Calvo) и Алекс Ринс (Estrella Galicia 0,0).