Начало Moto News MotoGP: Лоренсо печели в Муджело, увеличава аванса си

MotoGP: Лоренсо печели в Муджело, увеличава аванса си

20
0
Хорхе Лоренсо

Много силно състезание в клас MotoGP за Гран При на Италия на пистата Муджело направи пилотът на Yamaha Factory Racing Хорхе Лоренсо, който спечели победата, като финишира пред Дани Педроса и Андреа Довициозо.
В първия завой след старта като лидер влезе Дани Педроса (Repsol Honda), но само след няколко завоя Лоренсо го изпревари. Същото стори и Андреа Довициозо (Monster Yamaha Tech 3), а за четвъртото място започнаха битка Ники Хейдън (Ducati Team) и Щефан Брадъл (LCR Honda MotoGP). Кейси Стонър бе единственият пилот, който бе избрал специалната конструкция твърда задна гума, не направи добър старт и започна битка с Хектор Барбера (Pramac Racing), за де спечели по-предни позиции. С повреда отпадна Микеле Пиро (San Carlo Honda Gresini). След 2 обиколки Педроса си върна втората позиция от Довициозо, а Лоренсо дръпна с малка преднина напред. Валентино Роси с Ducati се бореше да се представи по-добре на домашната си писта и се бореше с Кал Кръчлоу с Yamaha. 15 обиколки преди края гумите на Стонър най-после загряха и той изпревари Хейдън за петото място. На следващия тур Брадъл изпревари Довициозо на първия завой и стана 3-и. Тогава дойде драмата за Стонър, който излезе от пистата и влезе в чакъла. Върна се, но на 10-о място.
Междувременно Йони Ернандес (Avintia Blusens) катастрофира, а Колин Едуардс (NGM Mobile Forward Racing) отпадна с механичен проблем. На 9-ата обиколка Стонър атакува агресивно Алваро Баутиста и стана 9-и. В последните 3 обиколки Довициозо изпревари Брадъл и стана 3-и, а Хейдън бе настигнат от дуета Роси и Кръчлоу. В последната обиколка Ники успя да изпревари Брадъл, но новакът си върна позицията, за да завърши 4-и. След това Роси и Кръчлоу успяха да изпреварят Хейдън. Роси стана 5-и, а Кръчлоу – 6-и.
Лоренсо спечели втора поредна победа пред Педроса и Довициозо, който спечели 4-ия си подиум за сезона. Брадъл стана 4-и и постигна най-доброто си класиране във висшия клас. След Роси – 5-и финишираха Кръчлоу, Хейдън, Стонър, Барбера, Баутиста и Бен Спийс. Най-бърз с машина CRT бе Ранди Де Пюние – 12-и.
Сега Лоренсо води с 19 т. преднина пред Педроса и с 37 пред Стонър.