Начало Други Нова победа изведе Мик Шумахер начело във Формула 3

Нова победа изведе Мик Шумахер начело във Формула 3

83
0

Мик Шумахер записа 4-а поредна победа в европейската Формула 3 и общо 7-а за сезона. Синът на Михаел Шумахер спечели първото състезание от уикенда на Ред Бул Ринг в Австрия. Тя го изведе на първо място в генералното класиране

Мик стартира от полпозишън на мократа писта, като в началото трябваше да защитава позицията си от своя съотборник в Prema Theodore Racing Робърт Шварцман.

След това поддържаше около 1 сек аванс, който запази и при изсъхването на пистата. Мик в крайна сметка финишира с преднина от 0.903 сек.

Досегашният лидер Даниел Тиктъм от екипа на Motopark завърши едва 8-и и вече изостава на 18 точки от Мик в генералното класиране. След финала Шумахер обясни, че в първите обиколки е трябвало да се защитава, а след това е успял малко да се откъсне, като в същото време е пазел гумите си.

Днес ще се проведат 2-ото и 3-ото състезание от уикенда на Ред Бул Ринг.