Начало Други Роси печели на Индианаполис

Роси печели на Индианаполис

35
0

Лидерът в MotoGP Валентино Роси победи местния фаворит Ники Хейдън и спечели първата Гран при на пистата Индианаполис. Както и във Формула 1, така и тук имаше дъжд, който попречи на състезанието.

Дъждът скъси надпреварата до 125 см3 и бе в основата на отмяната на тази до 250 см3. И след 16 обиколки от общо 28-те в състезанието от MotoGP дъждът се появи и причини червен флаг в 22-рия тур.

Дотогава Роси се бе справил с Ники Хейдън и беше започнал да набира преднина пред него. Бившият световен шампион, който караше на домашната си писта, бе успял да спечели първа позиция във втората обиколка.

Роси от своя страна нямаше най-добрия си старт от пол, след като постепенно бе изпреварен от Кейси Стонър, а след това и от Хейдън и Андреа Довициозо. За само няколко завоя стартиралият седми Довициозо бе успял да се сдобие с първата позиция, но това важеше до третата обиколка, когато го изпревари Хейдън.

Роси и Хейдън си разменяха най-бързи обиколки в продължение на цели десет тура, докато останалата част от състезателите постепенно изоставаше. Италианецът обаче заслужи първата си позиция, отвори разлика и състезанието завърши в реда, в който бе в 20-тата обиколка.

Състезателят с уайлдкард, Бен Спайс, изненадващо се класира на шеста позиция. Пред него бяха Хорхе Лоренцо, Кейси Стонър и Андреа Довициозо. Челната десетка пък бе допълнена от Силван Жинтоли, Дани Педроса, Крис Вермюлен и Алекс де Анджелис.