Начало Други Синът на Ралф Шумахер ще се състезава във Формула 4

Синът на Ралф Шумахер ще се състезава във Формула 4

521
0

Синът на бившия пилот от F1 Ралф Шумахер – Давид Шумахер, ще се състезава във Формула 4. 16 годишният германец ще кара за първи път в шампионата ADAC Формула 4 на ОАЕ този уикенд на пистата Яс Марина.

Младият пилот ще бъде един от 4-ата нови състезатели в сериите, като кара за екипа на US Racing/Rasgaira Motorsports, които е съсобственост на баща му Ралф. Съотборник ще му бъде Петър Пташек.

Давид завърши на второ място в шампионата по картинг на Германия миналата година, а освен това участва и в европейския шампионат по картинг на CIK-FIA, където завърши 13-и в общото класиране.

„Този уикенд е за това да пробвам изцяло нови неща за мен, каза Давид. – Би било страхотно да печеля състезания, но също така е много важно да науча колкото мога повече за пилотирането на тези коли, да свикна с нивото на сцепление, да тренирам стартове и да усъвършенствам карането си.“