Начало Top Moto News WSBK: Разгатлиоглу с победа в старт №1 на пистата Мост

WSBK: Разгатлиоглу с победа в старт №1 на пистата Мост

11
0
Топрак Разгатлиоглу
Топрак Разгатлиоглу, снимка БМВ

Топрак Разгатлиоглу записа победа в старт №1 на пистата Мост. Пилотът на БМВ потегли от полпозишън и продължи положителна си серия, започнала от Мизано. Втори и трети финишираха Данило Петручи (Барни Дукати) и Андреа Яноне (GoEleven Дукати).

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от WorldSBK (@worldsbk)

Мост е домакин на шестия кръг от сезон 2024 в световния Супербайк шампионат (WSBK). Състезателният уикенд се провежда на едноименната писта с дължина от 4.212 км и разположена в Чехия. Това е едно от по-новите трасета в календара на WSBK

Този уикенд отсъстват пилотите на MIE Хонда Таран Макензи и Адам Нородин. Двамата пропускат трите старта на Мост заради контузии. На тяхно място карат Леандро Меркадо и Хейдън Гилим.

Времето преди началото на старт №1 на Мост беше топло, сухо и слънчево. Температурата на въздуха беше 29 градуса по Целзий, а тази на асфалта- 43. Тези високи стойности щяха да подложат на предизвикателство пилотите и гумите на Пирели.

По време на квалификацията имаше инцидент между Данило Петручи и Алваро Баутиста. Испанецът блокира своя съперник, който беше в летяща обиколка. В резултат на това Баутиста беше преместен с три места назад на стартовата решетка за днешния и утрешния суперпол старт на пистата Мост.

Разгатлиоглу потегли най-добре и поведе след преминаването на първите няколко завоя на пистата Мост. Зад него се движеха Булега, Петручи, Яноне, Рей, Локатели, Баутиста, Алекс Лоус и др. Стартът премина чисто и без инциденти.

С напредване на състезанието Разгатлиоглу се откъсна напред и отново нямаше никаква конкуренция. Зад него Петручи и Яноне водеха битка за останалите места на подиума. Баутиста се движеше в дъното на топ 5 и отново имаше проблеми. По-назад Икер Лекуона (Хонда) приключи участието си в надпреварата след инцидент.

Разгатлиоглу продължи да води след преполовяването на първия старт на пистата Мост. Зад него Булега започна да изостава и загуби няколко места. Алекс Лоус (Кавазаки) пък претърпя инцидент и приключи участието си в надпреварата.

Разгатлиоглу спечели старт №1 на Мост. Турският пилот записа осми пореден успех и се доближава до това да подобри рекорда на Джонатан Рей и Алваро Баутиста, които имат по 11 поредни победи. До него на подиума се качиха бившите победители от MotoGP Данило Петручи и Андреа Яноне.

Четвърти, пети и шести в този старт на Мост се класираха Алваро Баутиста (Дукати), Реми Гарднър (GRT Ямаха) и Николо Булега също с Дукати. Седми остана Андреа Локатели (Ямаха), следван от Гарет Герлоф (Bonovo БМВ), Михаел ван дер Марк (БМВ) и Джонатан Рей с Ямаха. В топ 15 намериха място още Михаел Рубен Риналди (Motocorsa Racing Дукати), Сам Лоус (MarkVDS Дукати), Доминик Агертер (GRT Ямаха), Шави Виерж (Хонда) и Скот Рединг (Bonovo БМВ).