Начало Top Moto News WSBK: Разгатлиоглу записа хеттрик на Мизано

WSBK: Разгатлиоглу записа хеттрик на Мизано

49
0
Топрак Разгатлиоглу
Топрак Разгатлиоглу, снимка БМВ

Топрак Разгатлиоглу записа хетррик на Мизано. Пилотът на БМВ спечели и второто състезание на италианската писта. До него на подиума се качиха колегите му от Дукати Николо Булега и Алваро Баутиста.

Мизано бе домакин на четвъртия кръг за сезон 2024 в световния Супербайк шампионат (WSBK). Състезанията се провеждат на популярното трасе с дължина 4.226 км и разположена край Римини

Вчера се проведе първото състезание от рейс уикенда в Мизано. Победител в него стана Разгатлиоглу. По-рано днес беше суперпол състезанието, което отново беше спечелено от турския състезател.

Условията преди заключителния старт в Мизано бяха много добри за провеждане на състезание. Температурата на въздуха беше 28 градуса, а тази на въздуха- 45. Нямаше вероятност за валежи или сериозно заоблачаване. Специални гости бяха бившият WSBK победител Чаз Дейвис, както и испанската състезателна Мария Ерера.

Булега поведе след старта на надпреварата в Мизано. Зад него се движеха Яноне, Алекс Лоус, Гарднър, Баутиста, Разгатлиоглу, Ван дер Марк, Петручи, Басани, Рей, Лекуона и др. Стартът премина чисто и без сериозни инциденти или нарушения.

Разгатлиоглу навакса загубеното до края на първия тур. Пилотът на БМВ зае второто място и започна да преследва Булега. Трети беше Алекс Лоус, следван от Локатели и Булега. Михаел Рубен Риналди (Motocorsa Racing Дукати) катастрофира, но се върна на мотора и продължи участието си в състезанието.

В следващите турове Разгатлиоглу се доближи до Булега и започна да притиска италианеца. Третото място се държеше от Алекс Лоус. Зад него имаше оспорвана битка, в която участваха Локатели, Баутиста, Басани, Лекуона и Гарднър. Същевременно Адам Нородин (MIE Хонда) приключи участието си от състезание №2 в Мизано.

14 тура преди финала Разгатлиолу изпревари Булега на спирането след дългата права и поведе. Трети продължаваше да е Алекс Лоус. Британецът обаче беше застигнат от Баутиста и Локатели. По-назад Доминик Агертер (GRT Ямаха) отпадна заради технически проблем. Джонатан Рей се движеше извън топ 10 и се бореше с Андреа Яноне

В следващите няколко обиколки Разагатлиоглу отвори разлика пред Булега. Зад него Алекс Лоус се бореше с Баутиста. Извън челната десетка имаше инцидент с участието на Гарет Герлоф (Bonovo БМВ) и Шави Виерж (Хонда). За щастие двамата пилоти бяха добре и се изправиха бързо на крака след този неприятен удар.

До края на втория основен старт в Мизано нямаше промени в челото. Разгатлиоглу добави още една победа към сметката си и записа първия си хеттрик с БМВ. До него на подиума бяха Булега и Баутиста.

Четвърти и пети завършиха Алекс Лоус (Кавазаки) и Андреа Локатели с Ямаха. Шестото остана за Данило Петручи от тима на Барни Дукати. Зад него се наредиха Аксел Басани (Кавазаки), Реми Гарднър (GRT Ямаха), Икер Лекуона (Хонда) и Джонатан Рей с Ямаха. Топ 15 допълниха Андреа Яноне (GoEleven Дукати), Скот Рединг (Bonovo БМВ), Сам Лоус (Mark VDS Дукати), Тито Рабат (Пучети Кавазаки) и Филип Йотл (GMT94 Ямаха).

Разгатлиоглу поведе във временното класиране благодарение на трите поредни победи в Мизано. Турският пилот има актив от 179 точки. Втори е Булега със 158. В топ 5 влизат още Баутиста (155), Алекс Лоус (124) и Локатели с 94. При производителите Дукати води пред БМВ, Кавазаки, Ямаха и Хонда.