Завърши третият кръг от Vivacom Bulgarian Endurance Championship

84
0
Пежо 2008 DKR

Участниците в автомобилната надпревара Vivacom Endurance Championship трябваше отново да преодолеят жега и изключително високи температури и в състезанията си в неделя. В днешния ден на писта „Дракон“ се проведоха надпревари от дисциплините Endurance Sprint и Endurance.

Първото състезание бе от едночасов Endurance Sprint. Победител в генералното класиране стана отбора на 205 Моторспорт. Те завършиха първи и в своя клас – Туристически автомобили до 2000 куб. см. Втори в тази категория бе отборът „Антон Стоянов БГ“, а на трето място бе Боила Авто Моторспорт.

При туристическите автомобили с двигатели над 2литра спечели Life Force Racing.

В клас туристически автомобили до 1600 куб. см с най-много обиколки финишира отборът на Rangelov Motorsport, следван от Прайм Ауто (-3 тура).

Победителите от съботния Endurance Sprint Lotus Sofia Motorsport завършиха състезанието на второ място в генералното класиране, както и на първо в своя клас – състезателни автомобили до 2000 куб. см.

Класическият двучасов Endurance бе второто състезание за неделния ден. Победител в него стана Lotus Sofia Motorsport с 92 обиколки. С 4 тура по-малко завърши Rocket Motorsport, а на трета позиция (с 87 об.) бе Прайм Ауто.