Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Сайнц е третият най-добър пилот в момента, смята Розберг

2444
0
Карлос Сайнц
Карлос Сайнц, снимка: Макларън

Карлос Сайнц е 3-ият най-добър пилот в момента. Това смята световният шампион за 2016 г. Нико Розберг.

В отминалата Гран при на Бразилия състезателят на Макалрън финишира 4-и, а след наказанието на Люис Хамилтън от 5 секунди бе класиран 3-и. Това е най-доброто му класиране в кариерата досега.

Мястото в топ 3 беше и първо за пилот на екипа от Уокинг от Австралия 2014 г. Според Розберг, Сайнц през целия сезон в бил сред четиримата най-добри пилоти. Но вече е 3-и, като е изпреварил Шарл Льоклер в тази негова класация.

„Сайнц завършва един невероятен сезон, каза Розберг през своя канал в YouTube. – Винаги съм казвал, че той е в топ 4 на най-добрите пилоти за сезона заедно с Шарл Льоклер.

В момента бих поставил Хамилтън първи, който може би е малко пред Верстапен. Но Сайнц сега е 3-и, пред Льоклер. Карлос спечели толкова много точки с този Макларън. Той свърши фантастична работа.“

С 3-ото място на испанеца, Макларън си осигури 4-ата позиция при конструкторите този сезон. Кръг преди края екипът на Зак Браун има 49 точки аванс пред Рено, които не могат да бъдат наваксани.