Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Ланс Строл ще се бори за големите точки в състезанието

Ланс Строл ще се бори за големите точки в състезанието

1080
0
Ланс Строл
Снимка: Рейсинг Пойнт

Ланс Строл постигна най-доброто си класиране в квалификация с третото място днес. Пред него завършиха единствено двете коли на Мерцедес.

„Наистина страхотна работа от всички в тима и съм много доволен от сесията“ каза канадецът

Той, Серхио Перес и двамата пилоти на Мерцедес ще бъдат единствените в топ 10, които стартират на гумите медиум. С този комплект те постигнаха най-бързото си време в Q2.

„Беше риск [да остане на средно твърдите гуми], няма съмнение. Но това ще ни постави в добра позиция. Много съм щастлив, че успях да премина [в Q3] на гуми медиум и обиколката ми накрая се усети перфектна.“

Строл каза, че предстои да се фокусира върху представянето си в неделя. Той заяви, че в него ще се бори за добро класиране.

Въпреки, че това е най-доброто му класиране в квалификация, Ланс е стартирал и от първа редица. Това се случи през 2017 на Монца, докато той още беше пилот на Уилямс. Тогава той се класира четвърти, но наказания за двете коли на Ред Бул му позволиха да се изкачи до второ място за старта.