Начало Top Moto News WSBK: Разгатлиоглу спечели първия старт във Великобритания

WSBK: Разгатлиоглу спечели първия старт във Великобритания

10
0
Топрак Разгатлиоглу
Топрак Разгатлиоглу, снимка БМВ

Топрак Разгатлиоглу спечели първия старт във Великобритания. Пилотът на БМВ потегли от полозишън и записа убедителен успех на пистата Донингтън парк. Втори и трети финишираха Алекс Лоус с Кавазаки и Алваро Баутиста с Дукати.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от WorldSBK (@worldsbk)

Великобритания е домакин на петия кръг за сезон 2024 в световния Супербайк шампионат (WSBK). Състезанието се провежда на пистата Донингтън парк с дължина 4.020 км и разположена в графство Дарбишър. Това е една от класическите писти, които приема стартове от WSBK

По-рано днес се проведе квалификацията. Най-бърз в нея беше Разгатлиоглу. Турският пилот е фаворит за спечелването на трите старта във Великобритания. Припомняме, че Донингтън парк е една от най-успешните за него писти през последните години.

Времето преди началото на първия старт във Великобритания беше сухо, топло и слънчево. Температурата на въздуха беше 21 градуса, а тази на асфалта- 30. Нямаше вероятност за валежи по време на състезанието.

Разгатлиоглу повече колоната след изгасването на червените светофари. Пилотът на БМВ веднага започна да отваря разлика спрямо своите съперници. Зад него се движеха Булега, Алекс Лоус, Рей, Агертер, Петручи и др. Междувременно представителят на домакините Таран Макензи (MIE Хонда) отпадна заради технически проблем.

С напредване на състезанието Разгатлиоглу се откъсна още по-далеч от своите преследвачи. Турският състезател беше на повече от 6 сек. спрямо Алекс Лоус и Баутиста. Двамата водеха оспорван двубой за останалите места на подиума. Същевременно Шави Виерж (Хонда) също отпадна от борбата след катастрофа. По-назад имаше битка с участието на Рей, Петручи и Локатели. Шесткратният WSBK шампион продължаваше трудната си адаптация към мотора на Ямаха. Скот Рединг (Bonovo БМВ) също отпадна от състезание №1 във Великобритания заради технически проблем.

Разгатлиоглу в крайна сметка спечели първия старт във Великобритания по доста убедителен начин. Втори и трети на повече от 10 сек. финишираха Алекс Лоус и Баутиста. Двамата нямаха отговор на темпото на турския пилот на БМВ.

Четвърти и пети се класираха Николо Булега (Дукати) и Джонатан Рей с Ямаха. Шести остана Андреа Локатели (Ямаха), следван от Данило Петручи (Барни Дукати), Доминик Агертер (GRT Ямаха), Михаел ван дер Марк с БМВ и Реми Гарднър (GRT Ямаха). Място в зоната на точките намериха още Андреа Яноне (GoEleven Дукати), Аксел Басани (Кавазаки), Икер Лекуона (Хонда), Гарет Герлоф (Bonovo БМВ) и Михаел Рубен Риналди (Motocorsa Racing Дукати).