Начало Top Moto News WSBK: Разгатлиоглу спечели суперпол надпреварата във Великобритания

WSBK: Разгатлиоглу спечели суперпол надпреварата във Великобритания

9
0
Топрак Разгатлиоглу
Топрак Разгатлиоглу, снимка БМВ

Топрак Разгатлиоглу спечели суперпол надпреварата във Великобритания. Състезателят на БМВ потегли от първа позиция и записа втори успех за рейс уикенда. До него на подиума се качиха Николо Булега (Дукати) и Джонатан Рей с Ямаха.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от WorldSBK (@worldsbk)

Великобритания е домакин на петия кръг за сезон 2024 в световния Супербайк шампионат (WSBK). Състезанието се провежда на пистата Донингтън парк с дължина 4.020 км и разположена в графство Дарбишър. Това е една от класическите писти, които приема стартове от WSBK. Вчера се проведе първият старт на това трасе. Победител стана Разгатлиоглу, а на подиума се качиха още Алекс Лоус и Алваро Баутиста

Времето преди началото на суперпол надпреварата във Великобритание беше сухо, облачно и по-хладно. Температурата на въздуха беше 19 градуса по Целзий, а тази на асфалта- 21. Нямаше вероятност за валежи по време на краткото квалификационно състезание.

Разгатлиоглу поведе след старта на суперпол състезанието във Великобритания. Зад него се движеха Булега, Алекс Лоус, Баутиста, Рей, Гарднър, Агертер, Петручи и др. Стартът беше чист и без сериозни инцидент.

Разгатлиоглу веднага започна да се откъсва след началото на втората обиколка. Турският пилот отново показваше отлична скорост на Донингтън парк и беше близо до продължаване на победната си серия. Зад него имаше битка с участието на Булега, Рей, Баутиста и др. Междувременно Аксел Басани (Кавазаки) отпадна след инцидент.

С напредване на състезанието Разгатлиоглу отново контролираше събитията. Зад него Булега успя малко да се откъсне от своите преследвани. Баутиста изпитваше известни затруднения и се бореше за местата в дъното на топ 10. Рей също не се чувстваше много комфортно върху своя мотор.

Разгатлиоглу в крайна сметка спечели и суперпол състезанието във Великобритания. Това беше втори успех за него от началото на уикенда и трети пореден. Втори и трети останаха Булега и Рей.

Четвърти и пети се класираха Скот Рединг (Bonovo БМВ) и Алекс Лоус с Кавазаки. Шестото остана за действащият световен шампион Алваро Баутиста с Дукати. В челната десетка влязоха още Андреа Локатели (Ямаха), Сам Лоус (MarkVDS Дукати), Данило Петручи (Барни Дукати) и Андреа Яноне (GoEleven Дукати).