Начало Top Moto News WSBK: Разгатлиоглу с хеттрик на Донингтън парк

WSBK: Разгатлиоглу с хеттрик на Донингтън парк

7
0
Топрак Разгатлиоглу
Топрак Разгатлиоглу, снимка БМВ

Топрак Разгатлиоглу с хеттрик на пистата Донингтън парк, Пилотът на БМВ спечели и второто основно състезание на легендарното британско трасе. Втори и трети финишираха Николо Булега (Дукати) и Алекс Лоус (Кавазаки).

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от WorldSBK (@worldsbk)

Донингтън парк бе домакин на петия кръг за сезон 2024 в световния Супербайк шампионат (WSBK). Състезанията се проведоха на едноименнаа писта с дължина 4.020 км и разположена в графство Дарбишър. Това е една от класическите писти, които приемат стартове от WSBK

Вчера Разгатлиоглу спечели първото основно състезание на Донингтън парк. По-рано днес турският състезател триумфира и в суперпол състезанието и е фаворит и за второто такова.

Времето преди последния старта за рейс уикенда в Донингтън парк отново беше сухо, слънчево и сравнително топло. Температурата на въздуха беше 21 градуса, а тази на въздуха- 26. Отново нямаше никаква вероятност за валежи от дъжд.

Разгатлиоглу повече колоната след изгасването на червените светофари в Донингтън парк. Турският пилот беше следван от Булега, Рей, Алекс Лоус, Баутиста, Локатели, Рединг Петручи и др. Стартът премина чисто и без инциденти.

Разгатлиоглу започна да се откъсва в първите няколко тура от старт №2 на пистата Донингтън парк. Пилотът на БМВ отново имаше много по-силно темпо в сравнение със своите съперници. Зад него Булега се бореше с Алекс Лоус. Баутиста беше малко по-назад и се бореше с Локатели. Същевременно Адам Нородин (MIE Хонда) отпадна от надпреварата.

Разгатлиоглу контролираше събитията в навлизането на заключителната фаза от втория старт в Донингтън парк. Зад него се движеха Булега и Алекс Лоус. Андреа Яноне (GoEleven Дукати) пък се прибра в бокса и се оттегли заради проблем с ръката. Очаква се италианецът да претърпи операция съвсем скоро.

Разгатлиоглу в крайна сметка спечели и този старт на Донингтън парк. Така той записа втори хеттрик от началото на кампанията след този в Мизано. До него на подиума бяха Булега и Алекс Лоус.

Следващите три места в класирането бяха заети от Скот Рединг (Bonovo БМВ), Алваро Баутиста (Дукати) и Данило Петручи (Барни Дукати). Седми остана Андреа Локатели (Ямаха), следван от съотборника си Джонатан Рей, както и от Доминик Агертер (GRT Ямаха) и Аксел Басани с Кавазаки. Топ 15 допълниха Реми Гарднър (GRT Ямаха), Михаел ван дер Марк и Гарет Герлоф с мотори на БМВ, какти и пилотите на Хонда Икер Лекуона и Шави Виерж.

Разгатлиоглу увеличи преднината си във временното класиране след кръга на Донингтън парк. Състезателят на БМВ има актив от 241 точки. Зад него са Булега (200), Баутиста (186), Лоус (116) и Яноне (88). При производители Дукати продължава да води пред БМВ, макар и с по-малък аванс. Зад тях са Кавазаки, Ямаха и Хонда.