Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Алонсо начело в класация за представянето на пилотите през първата половина на...

Алонсо начело в класация за представянето на пилотите през първата половина на 2012 г.

61
0
Фернандо Алонсо

Фернандо Алонсо оглавява поредната класация за представянето на пилотите от Формула 1 през първата половина от сезон 2012 г. – тази на немското списание auto motor und sport.

Класацията е изготвена спрямо няколко критерия – спечелените до момента точки за шампионата, сравнение със съотборниците, оборудване, инциденти и т.н.

Първата позиция на Алонсо не е изненада – той е единственият пилот с три победи досега в шампионата и води във временното генерално класиране. Двукратният световен шампион е с оценка 9.09 (от възможни 10). Съотборникът му Фелипе Маса обаче е чак 17-и в подреждането на изданието с 5.18.

След звездата на Ферари в класирането са Себастиан Фетел (7.64), Люис Хамилтън (7.55), Кими Райконен (7.27), Марк Уебър (7), Михаел Шумахер (6.73). Интересно е седмото място на Нико Хюлкенберг, който с 6.73 изпреварва спечелилия два подиума този сезон Серхио Перес (6,64). Победителят от Гран при на Китай Нико Розберг пък е девети с 6.27.

Последни в класацията са Пастор Малдонадо с 4.45 (въпреки че той пък спечели в Испания) и Нараин Картикеян (3).