Начало Формула 1 Васьор не е съгласен с Хамилтън и Льоклер: И Макс се оплака...

Васьор не е съгласен с Хамилтън и Льоклер: И Макс се оплака от болида си. Чистото темпо не бе основен проблем

7641
0
Люис Хамилтън, Ферари F1
снимка: Ферари

Фредерик Васьор не бе съгласен с пилотите си Люис Хамилтън и Шарл Льоклер относно коментарите им за болида на Ферари и поведението на SF-25. Хамилтън каза, че управлението било страшно трудно. Шефът на Скудерията Васьор бе попитан как ще коментира коментара на седемкратния световен шампион.

„Мисля, че и Макс [Верстапен] каза нещо подобно (за болида си). Нямах време да обсъждам с Люис баланса. Той обаче каза по радиото, че колата е с много резки промени в поведението. Това не винаги е вярно“, посочи Васьор

„Според мен е много трудно болидът да е с постоянно поведение. Това е характеристиката, благодарение на която от Макларън са толкова по-бързи от всички останали. Ако разгледате нещата, то всички са конкурентоспособни, но в различни етапи от сериите – в началото или края на стинта, в зависимост от налягането в гумите и т.н. В момента, в който нещо малко се промени, се появяват проблеми. Но нека обсъдя нещата с Люис“, допълни френският мениджър на Ферари.

Льоклер имаше още повече грижи по време на Гран при на Великобритания, но няколко пъти каза, че най-големият проблем е била липсата на скорост.

„Не съм сигурен, че чистото темпо бе основният проблем. Реалността е, че за Шарл например състезанието практически приключи в първата обиколка. Беше труден уикенд. Решенията за стратегията в надпреварата бяха сложни. Мисля, че всички изпитват огромно съжаление – може би с изключение на [Ландо] Норис и Нико [Хюлкенберг]. Като приключи такова състезание винаги имаш чувството, че ако си спрял в пита една обиколка по-рано или по-късно, нещата са можели да се развият значително по-добре. Но нека се съсредоточим върху квалификациите и шампионата“, каза още ръководителят на Ферари в Гран при.

Льоклер пък се извини на Карлос Сайнц, след като помежду им имаше сблъсък по време на състезанието на пистата Силвърстоун

Бившите съотборници на два пъти се сбутаха. Монегаскът изрази съжаление за единия случай.

„Първата ситуация бе агресивна, но за това не съжалявам. При втората вината бе моя и затова отидох да видя Карлос след финала. Знам, че му коства точки и се извинявам за това“, каза Льоклер.