Мерцедес привлече в редиците си Тео Пуршер. Шампионът във Формула 2 ще бъде развоен пилот на тима от Бракли през сезон 2026. Паралелно с това Пуршер ще участва в световния шампионат за издръжливост с екипа на Пежо.
Welcome to the Team, Théo 💪
Delighted to announce @Tpourchaire as a Development Driver for the Team
Find out more about him 👇
— Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team (@MercedesAMGF1) February 23, 2026
Пуршер се присъедини към семейството на Мерцедес. Французинът става поредният развоен пилот на тима от Бракли.
22-годишният състезател има сериозно резюме. През 2020 г. той финишира втори във Формула 3. Три години по-късно той става шампион във Формула 2 с отбора на АРТ Гран при, като преди това финишира втори
Пуршер така и не успява да намери място на стартовата решетка въпреки успехите, записани в поддържащите серии. Французинът е резервен пилот на Алфа Ромео/Заубер и записва няколко тренировки с тима от Хинвил. В крайна сметка обаче той така и не получава шанс и напуска в края на 2024 г.
След това Пуршер записва няколко участия в Индикар с Ероу Макларън. 22-годишният пилот също така кара в европейските серии Льо Ман. Миналата година той се включва в 24 часа на Льо Ман с отбора от LMP2 Algarve Pro Racing. В края на сезона той кара за Пежо в 8-часовата надпревара на пистата в Бахрейн. Освен това Пуршер има и няколко теста във Формула Е с тимовете на Мазерати и Ситроен.
В Мерцедес Пуршер ще се събере отново с Фредерик Вести. Двамата бяха съперници във Формула 2 преди няколко години.
„Новината най-накрая излезе. Изключително съм горд и благодарен, че се присъединявам към Мерцедес като развоен пилот“, написа Пуршер в социалните медии. „Израснал съм, гледайки как този отбор печели във Формула 1. Сега имам честта да работя с тях и да ги представлявам.“
„Голямо благодаря на всички участници за дадената ми възможност, ще се възползвам максимално от нея. Нека да започнем работата в Бракли“, добави френският пилот.
Вижте тази публикация в Instagram.
Пуршер става вторият френски пилот в Мерцедес. Тимът от Бракли разчита и на Дориан Пин, която стана шампион в F1 Academy миналата година. Пин също е развоен пилот на Мерцедес и е подкрепяна от тима вече няколко години.
Освен ролята в Мерцедес, Пуршер е заводски пилот на Пежо в световния шампионат за издръжливост на ФИА (WEC). Този сезон той ще кара прототип №94 заедно с Лоук Дювал и Малте Якобсен.














