Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Еклестън съгласен с идеята на ФОТА за нова точкова система

Еклестън съгласен с идеята на ФОТА за нова точкова система

50
0

Бърни Еклестън подкрепя предложението на ФОТА за промяна на точковата система във Формула 1, заяви самият той.
На пресконференция в Женева, Швейцария тази седмица Асоциацията на тимовете в F1 разкри, че иска победителят в състезание да взима вместо 10 както бе досега, 12 точки за първото си място. Причината е желанието за по-отчетлива разлика между постиженията на първите трима финиширали.
Малко по-късно Еклестън заяви, че е напълно съгласен с идеята на ФОТА и тя много се доближава до неговата собствена, а именно пилотите на подиума да получават медали на олимпийски принцип и този с най-много златни да става шампион. И въпреки че предложението за нова точкова система трябва да бъде одобрено от ФИА, Еклестън се застъпи за него.
„То е подобно на моята идея за медалите – започна Бърни. – Всичко, което искам е пилотът с най-много победи, не този с достатъчно втори места, да бъде световен шампион.”