Начало Картинг Димитър Колев и Любомир Иванов станаха картинг шампиони на „Лаута”

Димитър Колев и Любомир Иванов станаха картинг шампиони на „Лаута”

267
0

12-годишният Димитър Колев и 39-годишният Любомир Иванов спечелиха Годишния финал в LAUTA JUNIOR KARTING CUP и BECK`S GRAND PRIX на писта „Лаута”. Двамата победители имаха сериозна конкуренция в борбата за заветната позиция. В годишната надпревара участие взеха 40 пилоти-любители, които в продължение на 7 месеца се състезаваха в месечните надпревари в борба за квоти.

При пилотите до 18 години за финал се класираха 9 човека. Първи от стартовата решетка тръгна Кристофър Уолдок, който обаче още в началото беше изпреварен от Спасимир Стоев. Само след няколко обиколки с перефектна техника и много добра тактика Димитър Колев пое водачеството, което успя да задържи до края и заслужено се качи на най-високото стъпало на стълбичката на победителите. Той регистрира и най-бързата обиколка в надпреварата като завъртя 870-те метра на пистата за 00:52,653 мин.

В BECK`S GRAND PRIX Любомир Иванов стартира от първа позиция и до края не позволи на останалите пилоти да му я отнемат. По-сериозна борба имаше за второ и трето място, за което спореха 4 пилота. В крайна сметка по-бързи се оказаха Божидар Тодоров и Гавраил Маджаров, които се качиха на стълбичката на победителите.

Картинг шампионите за 2007 получиха премия от 800 лева, както и много награди, осигурени от BECK`S и Картинг писта „Лаута”.
Любителският шампионат по картинг „BECK’S GRAND PRIX” & „LAUTA JUNIOR KARTING CUP” през сезон 2007 се организира на писта „Лаута” съвместно с БФКС и с партньорството на BECK`S.