Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Алгерсуари спечели организираното от Маса картинг състезание

Алгерсуари спечели организираното от Маса картинг състезание

35
0
Лукас ди Граси,Фелипе Маса,Хайме Алгерсуари

Хайме Алгерсуари спечели шестото издание на организираното от Фелипе Маса картинг състезание. Надпреварата се състоя на Арена Сапиенс във Флорианополис (Бразилия).

Победител и в двата манша всъщност бе Жул Бианки, но третият пилот на Ферари бе дисквалифициран след втория етап, тъй като бе открито, че картът му е с 600 грама под допустимия минимум. При това положение Алгерсуари стана пръв, тъй като бе следващият състезател по точки (45). Маса се нареди трети, а бронзът отиде при настоящия тест пилот на Пирели Лукас ди Граси.

След сложен сезон като току-що отминалия беше чудесно да съм на подиума – сподели Фелипе. – Сигурен съм, че резултатът е добра поличба за догодина.