Начало Други Арабаджиев спира в бокса, Клос побеждава

Арабаджиев спира в бокса, Клос побеждава

41
0

Владимир Арабаджиев не успя да завърши и днешното състезание на Истанбул Парк, след като се прибра в бокса в 3-та обиколка.

Българинът стартира от 18-та позиция зад съотборника си Алберто Валерио, но в опита си да избегне множеството инциденти в първата обиколка завърши 20-ти. Два тура 2 по-късно се прибра в бокса, след поредния технически проблем.

Победител стана Дани Клос, който стартира от пол-позишън след вчерашната дисквалификация на Серджо Перез. Каталунеца контролира цялото състезание и зад него завършиха Луис Разия и Гиедо Ван дер Гарде.

Давиде Валсеки притиска до последно Ван дер Гарде, но не успя да го изпревари и завърши 4-ти.

Стартиралия последен Серджо Перез направи поредица изпреварвания и се добра до 7-ма позиция. В последната обиколка шампионът във Формула Мастър за миналата година Фабио Леймер, успя да изпревари по много атрактивен начин в последния завой италианеца Джакомо Ричи.

Така приключва най-тежкия уикенд за Арабаджиев. Сега за отбора и пилота имат дълга пауза преди следващия старт по улиците на Валенсия.