Начало Картинг България триумфира с шампионска титла в картинга на Евровизия

България триумфира с шампионска титла в картинга на Евровизия

118
0

Българските журналисти Владо Григоров (Радио Пловдив), Божидар Тодоров (вестник Марица) и Веско Вълчев (Дарик радио) спечелиха картинг състезанието EUROVISION KARTING CUP 2007, организирано на Картинг писта Лаута. Високоскоростната надпревара беше част от програмата в почивния ден на 50-тите летни журналистически спортни игри, които се провеждат в рамките на една седмица в Пловдив.
40 представители на четвъртата власт от Дания, Франция, България, Италия, Испания и Норвегия се пуснаха в състезананието. След квалификациите за финала се класираха деветте най-бързи пилоти, сред които Сантяго Агуадо (Испания), Пиер Фрисон (Франция), Винченцо Ванцо и Лука Сарацини (Италия).
Преди големия финал петте най-добри чуждастранни състезатели имаха възможност да се включат в шоу състезание в отбор заедно с участнички в конкурса „Мис Картинг”. След оспорвано състезание и много емоции победители станаха италианецът Винченцо Ванцо и красивата българка Виолета, които оставиха далеч зад гърба си конкурентите.