Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Бътън 16-ти в състезание по триатлон

Бътън 16-ти в състезание по триатлон

34
0

Дженсън Бътън, заедно със своя физиотерапевт Майк Колер, взе през уикенда участие в състезанието по триатлон „Седемте дъба” в Кент. Надпреварата се е състояла от 400 метра плуване, 27 километра колоездене и 8 километра бягане.
Бътън е преодолял състезателната дистанция за 1:31.21 ч. и се е наредил на 16-то място от общо малко над 250 участници. Колер от своя страна е завършил на 47 място на девет минути зад пилота на Хонда. Накрая Бътън е наградил и победителят Бен Уорд, чието време било 1:22.00 ч.
„Обичам да взимам участие в състезания по триатлон, защото там резултатът зависи изцяло от мен”, заявил Бътън след края на надпреварата. „Във Формула 1 нещата са различни, защото това е отборен спорт. Обичам подобен тим тренировки за тялото, защото за мен е много приятно да изстискам всичко от себе си в цели три дисциплини.”