Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Бяхме по-бързи от Макларън, смята Райконен

0
Кими Райконен
Кими Райконен, снимка: Алфа Ромео

Кими Райконен смята, че е бил по-бърз от пилотите на Макларън по време на Гран при на Унгария.

Финландецът завърши 7-и – пред Ландо Норис, но остана зад Карлос Сайнц. Испанецът финишира 5-и и донесе много ценни точки на екипа от Уокинг. Той е твърдо на 4-ото място при конструкторите след 12 кръга.

Райконен обаче е останал приятно изненадан от скоростта на болида му през целия уикенд.

Преди началото той не е очаквал колата му Алфа Ромео да е толкова конкурентна с оглед на това, че концепцията й е с по-ниско ниво на притискане и по-висока скорост на правите.

„Не очаквах много от това състезание, каза Кими. – Нямах идея къде ще завършим след петъчния ден. Но всъщност колата се държеше много добре. Мисля, че имахме по-добра скорост от пилотите на Макларън в началото. Но след питстоповете знаехме, че е невъзможно да се изпреварва.

Затова трябваше да съхраня гумите си до финала. При боксовете загубих, но и спечелих позиция. Може би единственото нещо, което можехме да направим по-добре в състезанието, е да спрем 1 обиколка по-рано в пита.“