Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Целта на Ферари вече е второто място, призна Райконен

Целта на Ферари вече е второто място, призна Райконен

18
0

Кими Райконен призна, че целта на Ферари вече е да завърши на второ място при отборите във Формула 1 този сезон. Скудерията вече загуби реален шанс да се бори с Мерцедес за титлата, като битката ще е за 2-ото място с Ред Бул.

Биковете в момента са пред тима от Маранело, но разликата в точките е малка – 11 точки, и до края на сезона битката тепърва предстои. А класирането е важно от гледна точка на разпределението на парите за отборите от комерсиалните права, което става според подреждането при отборите.

„Очевидно е, че искаме да сме 2-и, защото вече не можем да спечелим титлата, каза Кими. – Може би има някакъв шанс, ако другият отбор не финишира, но всъщност изгубихме второто място преди няколко състезания.

През последните 2 седмици се движим в правилната посока, подобряваме се и се надяваме това да продължи и в следващите състезания. Целта ни е винаги да завършваме по-напред. Трябва да продължим да правим най-доброто, на което сме способни.”