Начало Рали Динко Иванов с успех на рали-спринт Вида

Динко Иванов с успех на рали-спринт Вида

170
0

Динко Иванов с навигатор Живко Желев от екипа на АСК Стара Загора със Ситроен C2 R2 от клас RC4 спечели убедително рали-спринт Вида, 2-и кръг от националния шампионат. Динко спечели и първия кръг в Дряново, а сега не остави шансове на съперниците си.

След 4 скоростни отсечки той остави втория Ани Ванков с копилот Александър Стойков с Ауди C2 на повече от 1 минута зад себе си. Ванков стана първи в клас HC1.

Втори в класа и 3-и в общото класиране се нареди екипажът Георги Георгиев/Васил Георгиев със Субару Импреса. Четвърти в общото класиране и първи в RC5 стана Петър Христозов със Ситроен Саксо.

„Все още се учим, все пак това ни е третото състезание, каза Динков след финала. –  Атакувахме на максимум в първата отсечка, след което свалихме темпото, като внимавахме много, особено на местата, където има спускане и евентуално извадена фракция.“

Георги Янков/Цветан Балджиев (Дунев Рейсинг, Субару Импреса) и на миналогодишните победители в това състезание Иван Иванов/Румен Иванов (Жико Моторспорт, Субару Импреса) отпаднаха още след първата отсечка. Пъвите катастрофираха, а вторите получиха повреда в двигателя, който прегря.