Начало MotoGP News Доминация на Джак Милър и Дукати след първите две тренировки на Мизано

203
0
Джак Милър
Джак Милър, снимка Ред Бул Контент Пуул
Джак Милър излезе начело след първите две свободни тренировки за Гран при на Емилия Романя в MotoGP. На пистата Мизано пилотът на Дукати завъртя най-бързата обиколка за 1:41.305. Втори на почти една секунда финишира Йохан Зарко от екипа на Прамак Дукати, а трети остана Алейш Еспаргаро с Априлия. Условията и в двете сесии не бяха много добри и всички състезатели бяха с гуми за мокро трасе.

В сутрешната сесия на пистата заваля обилен дъжд, който не позволи подобряване на времената от първата надпревара.

Заради хлъзгавия асфалт Алекс Маркес и Брад Байндър претърпяха инциденти. В края на първата тренирочъна сесия победителят от Гран при на Сан Марино Франческо Баная също падна от своя мотор, но се отърва без сериозни наранявания.

Най-доброто време записа Йохан Зарко, следван от Марк Маркес и Джак Милър.

Още в началото на втората тренировка Милър излезе начело, а моторите на Ямаха изпитваха затруднения на тези ниски температури.

Пол Еспаргаро от тима на Репсол Хонда също катастофира, а Куартараро се движехе с много ниско темпо и не бе в челната десетка.

В крайна сметка Милър спечели втората тренировъчна сесия и излезе начело в класирането. До него бяха Зарко и Алейш Еспаргаро. Четвърти финишира Икер Лекуона (КТМ Tech 3), следван от Мигел Оливейра със заводски КТМ и Лука Марини (Авинтия Дукати). Топ 10 допълниха Лоренцо Савадори с Априлия, съотборникът на Милър Франческо Баная, Данило Петручи (КТМ Tech 3) и Хорхе Мартин с втория мотор на Прамак. По-назад в класирането останаха Алекс Ринс, Жоан Мир, Фабио Куартараро, Марк Маркес, Франко Морбидели, Валентино Роси и Андреа Довициозо.