Начало Рали Ерменков, Григорчев и Маршавелов с първи позиции на писта Бургас 2014

Ерменков, Григорчев и Маршавелов с първи позиции на писта Бургас 2014

174
0

Ерменко Ерменков, Ангел Григорчев и Константин Маршавелов (на снимката вдясно) спечелиха първите позиции в трите категории за утрешното състезание на писта Бургас. Шампионатът на затворен маршрут се възобнови след три месеца пауза и обещава интересни битки по трасето с дължина 2210 м.

В Бургас се изсипа порой, но дъждът спря преди квалификацията, която започна на мокро трасе. Заради дъжда тя закъсня с един час. През техническия преглед преминаха 43 пилоти в трите категории.

В клас Макси победителят от Долна Митрополия Косьо Маршавелов (Ка-2 мотор) с  Мицубиши Лансър Eво 10 има за цел първото място. Той спечели квалификацията с време 55,511. На второ място е Пламен Камбуров (Автотранс) с Мицубиши Лансер Ево 9, който изостана от Маршавелов на 1,042 сек. Пламен е лидер във временното класиране с 31 точки, на 4 пред Косьо Трети в квалификацията беше е Любомир Мечков, също с Мицубиши Лансер Ево 9 на 3,681 сек. Последен в класирането, на 7-о място е един от фаворитите – Илия Царски (Автоцар) с Мицубиши Лансер Ево 9.

В средната категория Туринг очаквано на първа позиция застана шампионът Ангел Григорчев (Русе Кар Моторспорт) с Рено Клио. Втори се класира Росен Русев (Одесос) с Хонда Сивик. Трети стана пилотът на Етър Рейсинг Станислав Паришков с Опел Кадет.

В най-малкия клас – Спорт, на първа позиция отново застана Ерменко Ерменков (Контрол ) със Ситроен Саксо. Втори се класира съотборникът на Ерменко – Александър Павлов също със Ситроен Саксо, а трети стана Слави Рупчев (Елена тим Бургас) с ВАЗ 2105.