Начало Moto News Еспаргаро изведе Сузуки на полпозишън на Каталуня

Еспаргаро изведе Сузуки на полпозишън на Каталуня

26
0

Пилотът на Сузуки Алеикс Еспаргаро ще стартира от първа позиция в утрешната надпревара за Гран при на Каталуня, 7-и кръг от шампионата на MotoGP. Испанецът успя да изпревари съотборника си Маверик Винялес, като подобри рекорда на трасето, постигайки 1:40,546 мин.

Така за пъви път след завръщането си във висшия клас на спорта, тимът на Сузуку успя да спечели първата стартова позиция.

Трети остана Хорхе Лоренсо с Ямаха, който изостана точно с 0,100 сек от Еспаргаро. Шампионът Марк Маркес от Репсол Хонда остана 4-и с пасив от 0,208 сек.

Челната шестица допълниха Андреа Довоциозо с Дукати и Дани Педроса с другия мотор на Репсол Хонда. Седемкратният шампион и лидер в първенството Валентино Роси остана 7-и.

Дълго време на 3-а позиция беше Кал Кръчлоу с LCR Хонда, но в края на втората квалификация той падна и не успя да подоби постижението си, което му отреди 9-а позция. Пред него е Брадли Смит с Ямаха Тек 3.