121
0
Париж еПри, Формула Е, питлейн
снимка: Формула Е

Формула Е се завръща в Париж този уикенд и електрическите състезателни автомобили ще се надбягват отново по улиците на френската столица.

В досега проведените седем кръг от първенството имаше 7 различни победители. Едоардо Мортара (Вентури) и Мич Еванс (Ягуар) спечелиха първите си успехи във Формула Е (съответно в Хонконг и Рим). Останалите победители бяха Антонио Феликс да Коща – в Ад Дирия (Саудитска Арабия), Жером д’Амброзио – в Маракеш (Мароко), Сам Бърд – в Сантяго (Чили), Лукас ди Граси – в Мексико и Жан-Ерик Верн в Саня (Китай).

Пистата в Париж

Дължина1.92 км, много късо трасе, посока на движение по посока на часовниковата стрелка
Завои6 леви, 8 десни; най-бавен завой – 9-и, приблизително 45 км/ч; най-бърз завой – 12-и (приблизително 110 км/ч)
Настилкамного неравна, подобна на тази в Рим
Ниво на сцеплениемного ниско; трасето е доста мръсно, има и нападали листа; очаква се това да е пречка по време на първата квалификационна група
Конфигурациямного тясно трасе, така че не позволява никакви грешки; пистата е с най-късата права от всички конфигурации през сезона, което прави изпреварванията рискови
Износване на гуминиско, но е предизвикателство за пилотите да ги загреят
Attack Zoneза първи път през сезона ATTACK MODE се активира на права; това означава, че почти няма да има загуба на време