340
0
2020 Хасково SWS Endurance
Най-бързите екипажи в SWS Endurance на подиума в Хасково

Екипът на WLF Racing Team с пилоти Димитър Гайдов, Алекс Юлиян и Николай Върбицалиев спечелиха 4-часовото SWS Endurance състезание в Хасково, което се проведе на 21 юни. 14 отбора взеха участие в надпреварата, която предложи интересни битки, като имаше и доста наказания.

Борбата започна с 6-минутна квалификация, като подреждането за старта беше следното: от полпозишън стартира WLF Racing Team, следван от Haskovo Kart Club (Арам Агопян, Кристиян Димитров и Николай Шулеков), като обиколката, направена от Димитров беше само с 14 хилядни по-бавна от тази на най-бързите. От трета позиция стартира RGS Racing (Христо Куличев, Симеон Михалев и Руми Петрова).

На старта WLF Racing Team поведе чрез Върбицалиев, но остана без радио комуникация и първия стинт беше направен за 30:27 мин при максимално разрешен според правилата такъв от 30:00 мин. Това доведе до наказание – добавяне на 10 сек към общото време и загуба на лидерството.

Във втория стинт за WLF Racing Team кара Гайдов, благодарение на който тимът отново излезе начело. При смените Haskovo Kart Club, който бе на 2-о място, загуби няколко позиции и в крайна сметка остана 9-и. Екипът все пак беше един малкото, който не получи нито едно наказание.

Пълно класиране от SWS Endurance

Междувременно на втора позиция излезе Runners Racing Team с пилоти Цветомир Маринов и Росен Тодоров. Отпред WLF Racing Team запази първото място до финала, въпреки че получи още една санкция от 10 сек за по-бърз от минимално допустимото бокс – 1:59.989 мин при задължителни 2:00 мин. Разликата на финала спрямо Runners Racing бе 22 сек.

Местата на подиума допълни GLS Racing в състав Любомир Гърков, Георги Ванков и Симеон Юруков

Те стартираха 5-и, като Юруков първи потегли и си проби път напред. Гърков кара по-малко заради контузията в менискуса. Тимът също имаше 10 сек наказание заради по-дълъг стинт от разрешеното – 30:24 мин.

Четвърти станаха KEB Racing (с пилоти Николай Лисев, Станислав Неделчев и Валентин Раденков), които след оспорвана битка надделяха над Iceman Racing, за който се състезаваха Никола Драгинов, Максимилян Колев и Делян Мишинков. Последните също завършиха състезанието без наказание.

Подиумът в състезанието от SWS Junior

Освен надпревара за издръжливост, в Хасково се проведе и SWS Junior, където имаше 8 участници. Първо се проведе квалификация от 4 обиколки, която определи стартовата решетка за състезание 1. Реда на финиширане в състезание 1 определи стартовите позииции за състезание 2, а най-бързите обиколки на пилотите от състезание 2 определиха стартовата решетка за състезание 3.

Общото класиране беше по точки от 3-те надпревари. Победител и в 3-те състезания стана местният пилот Кристиан Димитров. Втори в общото класиране с две втори и едно пето място се класира Георги Илиев. Трети се нареди Преслав Недялков, който бе с равен брой точки с Виктор Николов (1688), но получи предимство от това, че има по-добро индивидуално класиране (2-о място). Пети се класира Цветелин Цонев. Състезанията преминаха при коректно и чисто каране от страна на пилотите.