Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Хамилтън: В неудобна позиция съм в битката за титлата

Хамилтън: В неудобна позиция съм в битката за титлата

49
0

Люис Хамилтън призна, че се намира в неудобна позиция в битката за титлата със съотборника си в Мерцедес Нико Розберг. Преди финалния кръг в Абу Даби германецът води с 12 точки пред Люис и му е нужно 3-о място, за да триумфира с короната, независимо от класирането на Хамилтън. И двамата имат по 9 победи до момента, но Хамилтън имаше и доста технически проблеми и няколко слаби старта.

„Нико прави това, което трябва. Той завършва всяко състезание, няма проблеми, докато аз имам. В неудобна ситуация съм. Заубих много през годината досега. Но не мога да се предам, защото никога не знаеш какво ще се случи. Аз съм и ще бъда горд от себе си каквото и да се случи, каза Люис.

– Невероятно е, че спечелих 9 състезания. След като продължавам да се представям както умея, тогава няма от какво да се притеснявам. Мога да продължа да правя единствено това, което зависи от мен и което правя в момента. Затова отново ще дам всичко от себе си и като цяло пистата в Абу Даби е добра за мен.”