Начало Рали Илия Царски печели планинското в Благоевград

Илия Царски печели планинското в Благоевград

111
0

Илия Царски (Автоцар) с Мицубиши Лансер Ево 9 спечели планинското състезание в Благоевград – втори кръг от националния шампионат. Той победи с 8,810 сек. основния си конкурент Пламен Камбуров (Автотранс) с Мицубиши Лансър Ево 9, а трети на 26:950 сек. остана Любомир Мечков (Джордан рейсинг) също с Мицубиши Лансър Ево 9.

Царски, който бе най-бърз и вчера на тренировката, спечели и трите манша, като непрекъснато подобряваше постиженията си – съответно 1:58,000 в първото качване, 1:57,370 във второто и най-доброто му,  третото с 1:56,480. Така той постигна 5:51,850 и бе единственият под 6 минути за трите манша. Илия бе облекчен и от факта, че основния му конкурент Христо Манолов (Боила) с Мицубиши Лансър Ево 9, който спечели първия кръг – Мемориал Валери Великов, сега отпадна в третото качване с повреда в диференциала. Иначе в първия манш Манолов бе втори пред Юлиян Телийски (Дунев рейсинг) с Мицубиши Лансър Ево 9, а във втория стана 3-и. така на подиума в общото класиране стъпиха Камбуров, който тренира за защита на титлата си в пистовия шампионат и Любо Мечков. Царски и Пламен Камбуров окупираха и първите две места в клас НС1.

Любо Мечков пък спечели в клас НС2. След него бе Телийски, който заради проблеми зае едва 14-о място в третия манш и това му отне мястото на подиума. Той остана 5-и, като бе изпреварен и от изключително бързия в това състезание Йордан Тодоров (Джордан рейсинг) със Ситроен Саксо. Джордана остана 4-и на 33,880 сек. от победителя, но бе най-бързият пилот с две задвижващи колела на колата си и стана първи в клас НС4. Джордана отново победи съотборника си Александър Димитров – Пъчката, който бе 6-и в крайното класиране и втори в НС4.

Шампионът в клас НС3 Стефан Стоев (АРА моторспорт) отново спечели победата, но остана на нетипичното за него 7-о място. Той води битка на тренировките с Ивелин Чапанов с Рено Клио Макси, но плевенският пилот имаше проблеми и отпадна още в първия манш. Така Стоев спечели битката с другия си конкурент Косьо Йорданов, който остана втори в НС3. Девети в общото класиране и 3-и в НС4 стана завърналия се на трасето Ерменко Ерменков със Ситроен Саксо. Топ 10 допълни Георги Георгиев със Субару Импреза.

Мирослав Ангелов пробва новият си автомобил за рали Пежо 208 R2 с успех, бе 11-и в общото класиране и стана първи в клас RC4, а след него бе Димитър Божилов със Ситроен Саксо. Павел Шенков (Вромос) с ВАЗ 2107 спечели втора победа в клас НС5 след тази в Шумен. Павлин Русев със Ситроен Саксо пък стана първи в RC5.