Илия Царски печели планинско „Панагюрище 2011”

119
0
Борис Борисов,Илия Царски,Николай Златков,Панагюрище 2011,планинско

Илия Царски (Автоцар) спечели домашното си планинско състезание – „Панагюрище 2011″. На подиума му асистираха Николай Златков (Проспийд) с Ауди S1 и Борис Борисов (B&B рейсинг) със Субару Импреза.

Местната звезда Царски пред очите на хиляди свои фенове спечели всичките шест изкачвания до Асарел-Медет – трите тренировъчни и трите състезателни. С всяко едно минаване по трасето с дължина 4,6 км Царски подобряваше времената си и не остави никакви надежди на своите съперниците, че могат да го победят. Той постигна общо време 6:35,87, като победи с 13,89 сек. Златков и с 18,57 Боби Борисов. Най-бърз панагюрецът бе в третия манш на състезанието, когато постигна 2:11,01 и подобри собственото си най-добро постижение с близо 1,5 секунди. Четвърто място зае Стефан Георгиев (Ефко рейсинг) с Форд Ескорт.

В клас Х/3 победител беше Любен Каменов (АРА Моторспорт) с Опел Астра, който стана и пети в генералното класиране, следван Илия Бояджиев (Стара Загора Моторспорт) с ВАЗ 2105 и Минко Минков (Контрол) с Опел Кадет. В обединената група A и N най-бърз бе Николай Диков (Стара Загора), следван от Христо Атанасов (Стари столици) и Антон Титов (Октан рейсинг), тримата със Ситроен Саксо.