Начало Други Индикар: Нюгардън спечели първия старт в Айова

Индикар: Нюгардън спечели първия старт в Айова

64
0
Джоузеф Нюгардън
Джоузеф Нюгардън, снимка Индикар

Джоузеф Нюгардън спечели първия старт в Айова. Пилотът на Пенске водеше в по-голямата част от надпреварата и записа трети успех от началото на сезон 2023 в Индикар. Втори завърши неговият съотборник Скот Маклоклън. Последното място на подиума бе заето от Пато О’Уорд с Макларън.

Айова приема 11-тия и 12-тия кръг от тазгодишната кампания в Индикар. Състезанията се провеждат на овална писта с дължина 1.408 км и разположена до град Нютон. Снощи се проведе първият от общо два старта на пистата „Айова Спийдуей“.

Пауър поведе след летящия старт в Айова. Пилотът на Пенске потегли от полпозишън и търси първи успех за годината. Зад него се движеха Маклоклън, Нюгардън, Диксън, Херта, О’Уорд Палу, Малукас и Ериксон.

Пауър остана начело след изминаването на първите 50 обиколки на овала в Айова. Втори бе Маклоклън, следван от Нюгардън, О’Уорд, Ериксон, Сато, Палу и Диксън. Междувременно Херта потъна в класирането след като беше забавен в бокса.

Пауър и Нюгардън продължаваха да си разменят водачеството след първите 100 обиколки на пистата „Айова Спийдуей“. Американецът успя да поведе, след като Пауър допусна грешка на втори завой и отвори траекторията прекалено много. Нюгардън задържа водачеството и след вторите питстопове.

Първият период на жълти флагове дойде в обиколка №164. Тогава Греъм Рейхал (Rahal Letterman Lanigan Racing) се завъртя и удари в стената на четвърти завой. Американецът се оплака от поведението на своя автомобил преди инцидента.

Първата надпревара в Айова бе рестартирана в обиколка №167. Ериксон поведе пред Пауър, Мюгардън, Маклоклън, О’Уорд, Ериксон загуби водачеството малко по-късно от Нюгардън. Междувременно имаше инцидент в бокса, в който бяха замесени Бенджамин Педерсен и Сантино Феручи (А.J. Foyt Enterprises), както и Девлид ДеФранческо (Андрети Аутоспорт)

Нюгардън в крайна сметка добави още един успех към сметката си. Пилотът на Пенске записа трети успех от началото на сезон 2023 в Индикар. Подиумът допълниха Маклоклън и О’Уорд.

Четвърти завърши Маркус Ериксон (Чип Ганаси Рейсинг), следван от Уил Пауър (Пенске), Скот Диксън (Чип Ганаси Рейсинг) и Кайл Къркууд (Андрети Аутоспорт). Топ 10 допълниха лидерът в шампионата Алекс Палу (Чип Ганаси Рейсниг), Такума Сато (Чип Ганаси Рейсинг) и Александър Роси (Макларън).