Начало Картинг Алекс Джулиан е шампион в 3-ия сезон на София Картинг Ринг

Алекс Джулиан е шампион в 3-ия сезон на София Картинг Ринг

203
0

Алекс Джулиан спечели титлата в 3-ия сезон от любителския шампионат по картинг на София Картинг Ринг – Renault Karting Championship, който се организира за 3-а поредна година.

Надпреварата е част от Sodi World Series (SWS), като в този кръг участие взеха първите 24 в генералното класиране до предишния 9-и кръг. Сред тях имаше и една дама – Руми Петрова.

Първо се проведоха 5 предварителни състезания, като пилотите бяха разделени в 2 групи по 12. В тях всеки пилот трябваше да постави 35 кг. на машината си, като можеше да ги разпредели както иска във всяка надпревара с максимум 25 кг за едно състезание.

Освен това всеки трябваше да направи общо 8 спирания в бокса за тези 5 състезания, също разпределяйки ги по собствено желание, като максимумът за едно беше 3.

Джулиан записа 3 победи в първите си 3 състезания, а в следващите две завърши 10-и и 6-и, като в първото направи 2 бокса, а в следващите съответно 1, 0, 3 и 2. Така той натрупа 84 точки от тези състезания, а със стартовите 32 активът му стана 116 т.

С 3 втори места в 5 състезания Симеон Михалев събра 64 т., които събрани с 38 стартови (Симеон имаше най-много точки след 9-ия кръг) правеха 102 т. Сериозен общ актив от 87 т. събра и Венци Василев (16 стартови+71), който взе 2 победи в предварителните състезания.

Във финалното състезание пилотите трябваше да стартират в стил 24-те часа на Льо Ман от 60-те години на миналия век, тичайки към картовете от разстояние. Редът беше според точките към момента, което означаваше, че Алекс е най-напред, следван от Михалев и Василев.

Пилотите трябваше да направят 3 пистопа и да навъртят общо 25 минути. Бяха поставени два шикана, а освен това имаше и изкуствено наводняване на трасето на 2 завоя. Джулиан поведе и до финала не изпусна лидерството. Втори остана Михалев, трети Василев, а 4-и Димитър Гайдов.

В крайното класиране Джулиан спечели с 24 т. пред Симеон, а Венцислав завърши 3-и на още 21 точки зад Михалев. Челната петица допълниха Николай Атанасов и Димитър Димитров, който е с равни точки с 6-ия Борис Карастанев.

Победителят ще може да се наслади на един тестов ден с Renault Megane RS на истинска писта с професионален инструктор.