Начало BG спорт Камбуров, Кондев, Методиев и Крумов са победителите на Писта Енеос

Камбуров, Кондев, Методиев и Крумов са победителите на Писта Енеос

420
0

При слънчево време и пред много публика се проведе вторият кръг от Националният шампионат на затворен маршрут – Писта Енеос. Феновете станаха свидетели на драматични и интересни състезания в четирите серии, които се проведоха днес.

В най-очакваната от феновете серия Макси, победител стана Пламен Камбуров (ЛВ-Авто, Мицубиши Лансър Ево 9), който стартира от първа позиция. Зад него завърши Румен Киров (Старт-М Криводол, Субару Импреса), а трети Венцислав Станев (KA-2 Рейсинг Тийм, Мицубиши Лансър Ево 10).

В състезанието Камбуров потегли отлично и поведе колоната. Константин Маршавелов (KA-2 Рейсинг Тийм, Мицубиши Лансър Ево 10), който бе втори на стартовата решетка отпадна още на старта след проблем. Илия Царски, който потегли от четвърта позиция стартира добре и излезе на втора позиция зад Камбуров.

На трето място се движеше Венцислав Станев. Очертаваше се интересна битка между Царски и Камбуров за първото място, но след 4 обиколки единият щифт, който държи предния капак на автомобила на Царски, се откачи и той трябваше да влезе в бързия бокс, за да бъде закачен отново.

В следващата обиколка Румен Киров успя да изпревари Венцислав Станев и да излезе на втора позиция и я запази до финала.

Отворения капак на колата на Илия Царски

В серия Туринг Димитър Кондев Green Fox Motorsport с Рено Клио спечели първата си победа в кариерата и в класа. Той завърши пред Стоил Неков и Илия Бояджиев. На старта Кондев поведе пред Иван Влъчков от КА-2 Рейсинг с Хонда Сивик.

В третата обиколка, след прецизна атака в края на дългата права на пистата, Влъчков успя да изпревари Кондев и да поведе в състезанието. 3 обиколки преди финала на състезанието, шампионът за миналата година получи технически проблем и трябваше да спре. Така състезанието завърши с победа на Кондев.

Иван Влъчков не завърши състезанието заради технически проблем

В серия Спорт шампионът Йордан Методиев (Дианел Рейсинг, Хонда Сивик) спечели пред Александър Антов (Green Fox Motorsport, Хонда Сивик). Последният в хода на състезанието изпревари Александър Димитров-Пъчката (Green Fox Motorsport, Хонда Сивик), завършил 3-и.

В серия Лада победата грабна Крум Крумов с ВАЗ 2105 от АСК Жико-Моторспорт, който изостана на старта. След това обаче бързо навакса, като в 3-ата обиколка оглави класирането след успешна маневра срещу Огнян Патенов (ЛВ-Авто). Трети финишира Дончо Дончев.