Начало MotoGP News Куартараро с най-добро време в третата свободна тренировка на Лосаил

210
0
Фабио Куартараро
Фабио Куартараро, снимка Ямаха
Фабио Куартараро завъртя най-бързата обиколка в третата свободна тренировка за Гран при на Доха в MotoGP. Пилотът на Ямаха записа време за 1:56.064. Втори на почти три десети завърши Алекс Ринс със Сузуки, а трети на 0.386 от Куартараро остана  световният шампион и съотборник на Ринс Жоан Мир.

Условията на пистата Лосаил не бяха много приятни за състезателите. Силният вятър бе донесъл пясък на трасето. Това не позволяваше на нито пилотите да подобрят своите най-добри обиколки. Първото конкурентно време записа на Икер Лвкуона (КТМ Tech 3), който малко след това бе изместен от Куартараро. Неговият резултат остана на върха в следващите 10 минути и бе подобрен от Жоан Мир. Неговият най-бърз тур бе 1:56.450.

В последните минути на сесията съотборникът на Жоан Мир Алекс Ринс оглави класирането и остана лидер почти до финала. В последните секунди на третата тренировъчна сесия Фабио Куартараро атакува първото място и записа 1:56.064. Втори и трети завършиха Ринс и Мир, следвани от Данило Петручи (KTM Tech 3) и Маверик Винялес с Ямаха. Топ 10 бе допълнен от  Франко Морбидели (Ямаха SRT), Енеа Бастианини (Авинтия Дукати), Алекс Маркес (LCR Хонда), Валентино Роси с другата сателитна Ямаха и Пол Еспаргаро (Хонда). Пилотите, които така и не записаха време
бяха Хорхе Мартин и Йохан Зарко от екипа на Прамак Дукати, лидерът от вчерашния ден Джак Милър и Лука Марини с миналогодишния мотоциклет на Дукати. Въпреки това Милър остава начело заради по-слабите времена в третата тренировка. Така без директно място във втората квалификация остават Жоан Мир и Валентино Роси.