Начало Top Moto News Куартараро с рекордно постижение в първия ден от състезателния уикенд в Индонезия

226
0
Фабио Куартараро
Фабио Куартараро, снимка Ямаха

Фабио Куартатаро зае първата позиция след изминаването на първия ден от състезателния уикенд в Индонезия. На пистата Мандалика пилотът на Ямаха подобри рекорда на Пол Еспаргаро, поставен по време на предсезонните тестове. Световният шампион завъртя най-бързата обиколка за 1:31.608 мин. Втори на 30 хилядни завърши неговият съотборник Франко Морбидели. Трети и четвърти финишираха двойката състезатели на Прамак Дукати Йохан Зарко и Хорхе Мартин, а петата позиция зае победителят от Катар Енеа Бастианини.

Състезателният уикенд в Индонезия започна с малко по-студена писта поради превалявания от дъжд сутринта. След първите 10 минути Джак Милър оглави класирането. Състезателите все още се запознаваха с особеностите и новия асфалт на пистата, която е разположена на остров Ломбок. Постепенно условията на трасето ставаха все по-добри. Куартатаро имаше известни затруднения, защото използваше твърда предна гума, докато повечето му съперници бяха с по-меки смеси на Мишлен. Пилотът на Хонда отново показва добра форма. Испанецът спечели първата свободна тренировка, завършвайки пред Мигел Оливейра и Марк Маркес.

Втората тренировъчна сесия започна доста драматични. Световният шампион Фабио Куартараро получи технически проблем в своята Ямаха YZR-M1. Французинът трябваше да се върне в бокса, където го чакаше резервният му мотор.

С напредване на сесията температурата на пистата ставаше все по-висока, което затрудняваше състезателите. Това бяха опасенията на пилоти като Алейш Еспаргаро, Андреа Довициозо и Жоан Мир. Марк Маркес допусна грешка и едва не претърпя падане. За щастие шесткратният световен шампион успя да удържи задницата на своята Хонда.

Световният шампион от 2020 г. Жоан Мир също допусна грешка и премина през чакъла. В последните минути на последната тренировка за деня, състезателите започнаха да подобряват своите времена. Хорхе Мартин оглави класирането при времената. Испанският състезател продължава да показва силното темпо от Катар. Куартараро също се намираше в по-добра форма в сравнение с кошмарното си представяне в Катар.

В последните минути Марк Маркес претърпя инцидент на 11-ти завой. Преди това Енеа Бастианини също се озова в чакъла на пистата в Индонезия.

В крайна сметка пилотите на Ямаха окупираха първите две места. Куартараро записа най-бързата обиколка и изпревари с 30 хилядни Франко Морбидели. Веднага зад тях се класираха Йохан Зарко и Хорхе Мартин от тима на Прамак Дукати.

Пети завърши Енеа Бастианини от отбора на Грезини Дукати който въпреки катастрофата показваше стабилно темпо. Зад него беше Джак Милър със заводски мотор на Дукати. Седмото място отиде при Алейш Еспаргаро с Априлия. Топ 10 допълниха състезателите на КТМ Брад Байндър и Мигел Оливейра, както и Алекс Ринс със Сузуки. Извън челната десетка останаха пилоти като Пол Еспаргаро, Марк Маркес, Франческо Баная, Жоан Мир и Андреа Довициозо. Най-бързият новак бе Фабио ди Джанантонио от екипа на Грезини.