Начало Formula 1 News • Новини за Формула 1 Льоклер: Трябваше да бъда много търпелив в първата половина на състезанието

Льоклер: Трябваше да бъда много търпелив в първата половина на състезанието

2199
0
Шарл Льоклер, Португалия
Шарл Льоклер; снимка: Ферари

Шарл Льоклер завърши на четвърта позиция в Гран при на Португалия. Пилотът на Ферари бе четвърти и след квалификацията вчера, но в началото на днешната надпревара загуби няколко позиции като бе седми в края на първата обиколка.

„Бе трудно състезание, защото в първата му половина трябваше да бъда много, много търпелив. Изпряварваха ме отвсякъде и после обиколка след обиколка усещах как всичко си идва на мястото и се отплаща накрая. Но се чувствах много добре в колата. Беше трудно, имаше няколко момента, в които мислех, че ще се ударя, но успях да задържа колата на пистата.“

Себастиан Фетел също завърши в топ 10 и така и двамата пилоти на Ферари взеха точки в едно състезание за пръв път от Муджело насам. Фетел бе 10-ти, след като стартира от 15-а позиция.

Така Ферари вече имат 93 точки в актива си и се намират на 33 точки зад 3-я в класирането, Рейсинг Пойнт. Италианският екип пък е 6-ти към момента.