Начало Други Маршавелов, Григорчев и Панчугов печелят на пистата в Хасково

Маршавелов, Григорчев и Панчугов печелят на пистата в Хасково

43
0

Константин Маршавелов (КА 2 Рейсинг Тим) с Мицубиши Лансър Ево 10, Ангел Григорчев (София карс Моторс) с Рено Клио и Стефан Панчугов (Казанлък Моторспорт) с Хонда Сивик са тримата победители в отделните категории на затворения маршрут в Хасково – 4-и кръг от националния шампионат.

При най-малките в серия Спорт, звездата на планинските състезания от Казанлък Стефан Панчугов бе най-бърз на тренировките по трасето с дължина 3120 м, като даде 1:51,482 , ср. скорост 100,652 км/ч. Панчугата бе безапелационен и в двата манша, като във втория той постигна най-бързата обиколка с време 1:50,863. И в двете състезания след него бе Слави Рупчев с ВАЗ 2105, като в първия бе на 5,097, а във втория изостана на 6,400. Трети в първото състезание бе Иван Михайлов със Ситроен Саксо, следван от Даниел Ковачев със същия автомобил.  Във второто бягане Ковачев бе трети, а Михайлов не стартира.

Шампионът в категорията Туринг за 2014 г. Ангел Григорчев още в първата квалификация си осигури първа позиция с време 1:45.271 мин. На състезанието не даде надежда на преследвачите си да го догонят и в двете надпревари. Шампионът направи най-бърза обиколка от 1:43,684. И в двата манша втори бе Станислав Паришков с Опел Кадет, съответно на 7,391 сек. и на 25,434 сек. Трети в първия старт беше Димитър Кондев с Опел Астра, а във втория – Светослав Ковачев с Фолксваген  Голф.

Друг шампион – Константин Маршавелов с Мицубиши Лансер Ево 10 бе неудържим в серия Макси. На тренировките той даде 1:33.356 мин. със средна скорост  120.314 км/ч. и си осигури първа позиция. В двата манша той не допусна да бъде победен. В първия основният му съперник Илия Царски с Мицубиши Лансер Ево 9 остана на 6,400, а трети със същия автомобил бе Красимир Боев. Заради повреда не финишира Пламен Камбуров с Мицубиши Лансер Ево 9, а Румен Дунев със същата кола не стартира и в двата манша, също заради повреда. Във втория Косьо Маршавелов бе притеснен от Камбуров, който финишира на 2,590 сек., а трети остана Царски. В този манш шампионът Маршавелов направи най-бързата обиколка –  1:33,543.