Начало Moto News Марко Меландри се раздели с Априля

Марко Меландри се раздели с Априля

48
0

Звездата от близкото минало на MotoGP Марко Меландри се раздели с незабавен ефект със сегашния си отбор Априля Грезини. Италианецът, който има 5 победи в кариерата си, се беше отказал от спорта и караше в Супербайк, но се завърна тази година само заради промяната в плановете на Априля. Компанията реши да напусне Супербайк и да се концентрира върху нов проект в MotoGP.

Стартът на сезона му обаче беше много лош, като Меландри е постоянно в дъното на класирането. Марко имаше много трудности с намирането на добри настройки на мотора си, като най-доброто му класиране е едва 18-о място. Най-доброто класиране на Меландри в MotoGP е 2-о място през сезон 2005 г., зад шампиона Валентино Роси.

Негов заместник в Априля ще бъде Майкъл Лаверти, който прави тестове за тима миналата година, а тази кара в Британския Супербайк шампионат. Лаверти ще се качи на мотора още за идното състезание в Германия на Заксенринг.