Начало Рали Маршавелов печели трета победа за сезона на Дракон

Маршавелов печели трета победа за сезона на Дракон

97
0

Константин Маршавелов (КА-2 рейсинг) с Мицубиши Лансер Ево 10 спечели трета поредна победа за сезона. С успеха си в третия кръг от националния шампионат на затворен маршрут на писта Дракон, Маршавелов даде сериозна заявка за титлата в серия Макси.

Коцето зае първа позиция пред основния си конкурент Илия Царски с Мицубиши Лансер Ево 9. Илия обаче не можа да застане на старт заради проблем с диференциала на колата си. Така още при старта Маршавелов пое лидерството, а далеч зад него се оказа Пламен Камбуров с Мицубиши Лансер Ево 9, който водеше битка през цялото състезание с Никифор Баневски (Русе Кар Мотор Спорт) с прототип Радикал. Никифор настигаше Пламен на завоите, но на правите неговото Мицубиши имаше по-висока скорост и това му помогна да задържи второто място. Трети остана Баневски . Победата в клас Х4 взе Веселин Николов (Мирони) с БМВ М3. Ветеранът Владимир Илиев (БАМС) с Мерцедес 1 90 получи специална купа от собственика на пистата Христо Стоилов. Владо стана и трети и в клас Е-макс.

На пистата Дракон миналата година Ангел Григорчев (Плевен рейсинг) с Рено Клио спечели първата си победа в шампионата на затворен маршрут и то при дебюта си. Сега отново победи в серия RS, като това е втори успех за този сезон след този на Серес. Ангел е и лидер във временното класиране с две първи и едно второ място. Още на старта той се откъсна далеч напред , а от 4-а позиция отлично се изстреля Костадин Костадинов (ЕФКО Рейсинг) с Форд Фиеста.  Той зае второ място, а след него бяха Светослав Ковачев (Стара Загора моторспорт) с Фолксваген Голф и Станислав Паришков (Мегапорт) с Опел Кадет. Паришков направи перфектна атака и излезе на трета позиция, а след това и на втора. В същото време Костадинов получи повреда и спря край пистата, а трети стана Ковачев, който гонеше Паришков. Така Григорчев спечели победата, а на подиума му асистираха Паришков, който спечели във Велико Търново и Ковачев.  Победата в Х3 бе за Паришков, който бе следван от Ковачев и най-възрастният пилот на пистата – Стоян Апостолов (Елена рали тим)  с Хонда Сивик.

При автомобилите от най-многобройната серия Супер битката бе доста оспорвана.  Победата спечели Ерменко Ерменков (Контрол рейсинг) със Ситроен Саксо. За известно време той бе притиснат здраво от Даниел Ковачев (Ст. Загора моторспорт) също със Ситроен Саксо.  Той обаче получи повреда в автомобила и отпадна, а Ерменков продължи вече без натиск от конкурентен пилот. Той стана първи и в Х2. След него се класира съотборникът му Валери Петров със същия автомобил, като двамата допринесоха много за отборната победа на техния тим. Трети стана завърналия се на трасето след 7 години отсъствие Мирослав Йотов (Ефко Рейсинг) с Тойота Корола. Мирослав бе наказан да стартира последен, тъй като колата му остана на място при потеглянето на загряващата обиколка. Той обаче направи страхотно каране и стигна до третото място, като направи жестока битка с Росен Костов (Плевен рейсинг) с Межо 106. Първото място в клас А6 спечели Мирослав Петков (Рангелов моторспорт) с Пежо 106. Победа в Х1 спечели Димитър Маджаров (Стара Загора моторспорт) с ВАЗ 2105.