Начало Moto News Мартин Чой спечели по категоричен начин I кръг от Източноевропейския шампионат по...

Мартин Чой спечели по категоричен начин I кръг от Източноевропейския шампионат по мотоциклетизъм

51
0
Globul Racing Team

Мартин Чой спечели по категоричен начин I кръг от Източноевропейския шампионат по мотоциклетизъм в клас SST 1000. Състезанието на пистата в Долна Митрополия край Плевен беше и I кръг от Националното първенство. През миналата година Чой взе титлите и в двете надпревари, както и в европейския шампионат „Алпе Адрия“.
Със своето BMW Чой завърши на 17 секунди пред втория – Велислав Марков. Трети финишира сърбинът Горан Стоянович, следван от съотборника на Мартин в Globul Racing Team Михаил Иванов, също с BMW. В класирането, валидно за шампионата на България, Иванов, който неотдавна счупи дясната си ръка, е трети.
Следващото състезание за Мартин Чой ще е на 3 юни на пистата „Панонияринг“ в Унгария – III кръг от европейския шампионат. Досега през сезона звездата на Globul Racing Team има в „Алпе Адрия“ второ и девето място, съответно в Словакия и в Чехия, като в Бърно технически проблеми му попречиха да запише по-предно класиране.